Print this page
péntek, 11 december 2020 11:00

Ezt bizony elrontottuk

Úgy indultunk neki ennek a csütörtöki mérkőzésnek, hogy győztesen szeretnénk hazatérni Pécsről. Az első negyed végén, két pontos előnnyel (15-17) még azt mondhattuk, hogy elindultunk a célunk felé.

A félidőben aztán már nem érezhettük ezt, mert valószínűleg a szezon legrosszabb negyedét produkáltuk. A védekezésünk még mindig nem úgy működött, ahogy azt az edzők kérték a csapattól, és mivel borzalmas százalékkal dobtunk (mindössze 9 pont a negyedben), már 8 pontos hátrányban voltunk, mikor a csapatok az öltözőbe vonultak.

A harmadik negyedben próbáltunk visszazárkózni, de végig akadozott a támadójátékunk, így rendre megtorpantunk, 10 perc alatt mindössze egy pontot sikerült faragnunk a hátrányból.

A hazaiak küzdöttek, próbálták lassítani a játékot és őrizni előnyüket, mi pedig bár elkezdtük rendezni védekezésünket, továbbra is nagyon rosszul dobtunk. Ahányszor igazán közel kerülhettünk volna a PEAC-hoz, annyiszor hibáztunk el könnyűnek tűnő dobásokat, ziccereket, így sajnos nem lehetett más a vége, mint vereség.

PEAC-PÉCS–VBW CEKK CEGLÉD 68–58 (15–17, 19–9, 17–18, 17–14)

Pécs, zárt kapuk mögött. V: Frányó, Tóth C., Győrfy

PÉCS: SZÜCS R. 10/3, Habling 2, SAROK 16/6, STRAUTMANE 14/3, KISS V. 26. Csere: Szücs L., Laczkó, Drávecz. Edző: Csirke Ferenc

CEGLÉD: Révész 3/3, ORTIZ 16/3, Kobolák 2, SOTIRIOU 9/3, MOORE 11. Csere: Bozóki 2, McBryde 4, Szirony 3, Ruják N., Gorjanácz 8/6. Edző: Kostas Keramidas

Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 6. p.: 9–8. 13. p.: 20–24. 17. p.: 28–26. 23. p.: 34–31. 26. p.: 42–35. 33. p.: 56–48. 37. p.: 62–53

Kipontozódott: Bozóki (39. p.)

Edzői nyilatkozatok

Csirke Ferenc: – Emberfeletti volt a teljesítményünk, nem tudom fokozni a jelzőket a csapat nyújtotta játék kapcsán. Kiss Virág válogatott formában kosarazott, teszem ezt úgy hozzá, hogy nem szeretek egy embert kiemelni. Remélem, tartják a játékosok, hogy ezen a szinten teljesítenek, hiszen elmondtam az öltözőben, hogy akik eddig kimaradtak, azoknak ehhez a szinthez kell felnőniük.

Kostas Keramidas: – Nagyon rossz mérkőzést játszottunk, mind a védekezés, mind a támadás szempontjából. Rendkívül alacsony százalékkal dobtunk, rosszul védekeztünk. Az utóbbi valamelyest feljavult a második félidőre, de ilyen játékkal nem lehet nyerni.