Print this page
csütörtök, 26 november 2020 10:50

Győztes visszatérés

Több mint egy hónap szünet után játszott újra mérkőzést csapatunk, ráadásul az utolsó lejátszott mérkőzésünkhöz hasonlóan most is idegenben és Budapesten. Akkor a Csatát sikerült legyőznünk, most pedig a BEAC várt ránk.

A mérkőzés előtt kicsit izgultunk, mert gyakorlatilag újrakezdődött számunkra a bajnokság és az első meccseken mindig igaz, hogy bármi megtörténhet. Szerencsére azonban a lányokon nem látszódott a kihagyás, ellentmondást nem tűrően kezdték el a mérkőzést és az első negyed végén már megnyugtatónak érezhettük előnyünket, hiszen 32-16-ra vezettünk 10 percnyi játék után.

A második negyedben kicsit ugyan csökkent a lendület, de továbbra is magabiztosan játszottunk és újabb 10 ponttal növeltük az előnyt. A félidőben 53-27-re vezettünk, így nyugodtan mehettünk az öltözőbe.

Talán túlságosan is megnyugodtak a lányok, vagy éppen elkezdett kijönni a korábbi hetek mini-alapozásának fáradtsága, de a harmadik negyed elején nagyon beragadtunk és a hazaiak sorban szerezték a kosarakat, lépésről lépésre zárkóztak vissza. Eljött tehát az első meccseken gyakran előforduló hullámvölgy, de szerencsére a jó kezdés itt kifizetődött, mert elég nagy volt az előnyünk, így mire a kezdeti kapkodásból, pontatlan játékból magunkhoz tértünk, még mindig 10 pont feletti volt az előnyünk. Végül ebben a játékrészben az előző negyed 10 pontnyi előnyét visszavette a BEAC.

69-53-ra vezettünk az utolsó negyed kezdetén, a fehér mezes hazaiak pedig ismét egy hajrát nyitottak, azonban a CEKK játékosok nem hagyták magukat és nem engedték ki kezükből a győzelmet, végül 86-69-re nyertünk. Ezzel sikeresen vettük az újbóli rajtot a bajnokságban és győzelemmel hangoltunk a decemberi maratonra. Az év utolsó hónapjában ugyanis a jelenlegi menetrend szerint 8 bajnoki mérkőzés vár majd a lányokra, akik remélhetőleg mérkőzésről mérkőzésre játszanak majd egyre jobban, csakúgy, mint októberben a szezon elején.

ELTE-BEAC ÚJBUDA–VBW CEKK CEGLÉD 69–86 (16–32, 11–21, 26–16, 16–17)

Gabányi-sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V: Tóth C., Söjtöry, Rózsavölgyi

BEAC: Small 8/3, Czank 2, BOROS J. 12, MÉRÉSZ B. 10, SMITH 23/9. Csere: Koch 7/6, Dusanics 7, Zsámár. Edző: Balogh Judit

CEGLÉD: ORTIZ 12/6, Révész L. 3, SOTIRIOU 13/6, Kobolák 4, MOORE 25. Csere: Szirony 9/3, Ruják N. 4, MCBRYDE 16/9, Bozóki, Viszmeg. Edző: Kostas Keramidas

Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–12. 8. p.: 10–25. 13. p.: 18–37. 17. p.: 26–44. 23. p.: 41–53. 27. p.: 47–59. 34. p.: 55–76. 38. p.: 68–82

Edzői értékelések

Balogh Judit: – Minden kezdet nehéz, ez most igaz az újrakezdésre meg a mérkőzéskezdésre is. Az, hogy minden végzet is nehéz-e, majd kiderül. Nyilván mindenki győzni szeretne, csak nem mindenki tud győzni. Nyilvánvalóan vannak különbségek a csapatok között, ebben benne van a bravúr, de azért a gigabravúr egy ilyen meccsben nincs benne.

Kostas Keramidas: – Harmincöt napja nem játszottunk, hosszú ideig voltunk karanténban, sérültjeink is voltak. Tartottunk ettől a találkozótól, éppen ezért azt mondtam a játékosaimnak, hogy az elejét nagyon nyomjuk meg. Kellett is, mert a második félidőben három hibát is elkövettünk. A nagy előny megnyugtatott minket, a BEAC minden triplát, amit elengedett, bedobott, mi pedig láthatóan fáradtunk az edzés- és meccshiány miatt. Szerencsére újra rátaláltunk a ritmusra, és könnyedén nyertünk.

Read 288 times Last modified on csütörtök, 26 november 2020 11:16