Print this page
csütörtök, 15 október 2020 08:12

Jó védekezéssel sikerült nyerni

Nagyon figyeltek a lányok, nehogy megint rosszul kezdjük a mérkőzést, mint a Vasas ellen, ennek pedig meg is lett az eredménye, mert két és fél percnyi játék után 10-0 állt az eredményjelzőn. Időt is kértek a vendégek, némiképp rendezték soraikat és kicsit zárkóztak, 21-14-es állásnál érkezett az első szünet.

A második negyedben is koncentráltan játszottunk, bár ezt a negyedet csak két ponttal nyertük meg végül, így is 39-30-as vezetésnél mehettünk az öltözőbe. Lélektanilag sokat számított, hogy mi vezettünk, hiszen a múltkori feszült hangulat helyett mosolygósan mehettek pihenőre a lányok.

A második félidőben igyekezett keményebben, szorosabban védekezni a vendégcsapat, ez kicsit meg is fogott minket, nagyon keveset dobtunk (mindössze 8 pontot), szerencsére azonban a védekezésre nálunk sem lehetett panasz, de nagyon figyelni kellett, mert a 8-14 arányban elvesztett játékrészben visszazárkóztak a vendégek.

Az utolsó 10 percben tovább folytatták a felzárkózást és ezen a meccsen is 47-46-os állásnál érkezett el a lélektani fordulópont. Szerencsére ezúttal mi vezettünk 1 ponttal, a vendégek zárkóztak fel hozzánk, de nem tudták átvenni a vezetést, nekünk sikerült ismét növelni az előnyt. Végül az utolsó negyedet is megnyertük és ezzel végig vezetve a teljes mérkőzést is 58-53-ra. Nem volt egy pontokban gazdag mérkőzés, sok dobásunk kimaradt, azonban végre jó védekezést láthattak a csapattól a helyszínre kilátogató nézők.

A folytatásban szombaton Budapesten a Ludovika-FCSM Csata vendégeként lépnek majd pályára a lányok. Reméljük, hasonlóan pontos, jó védekezéssel és talán ponterősebb támadójátékkal.

VBW CEKK CEGLÉD–PEAC-PÉCS 58–53 (21–14, 18–16, 8-14, 11–9)

Monor, 70 néző. V: Cziffra, Lengyel, Oláh M.

CEGLÉD: ORTIZ 12/6, Révész L. 2, Sotiriu 7/3, MCBRYDE 12/6, Bozóki 8. Csere: Moore 4, Gorjanácz 6, Szirony 5, Kobolák 3, Böröndy D. Edző: Kostas Keramidas

PEAC: Sánta, WENTZEL 19/6, Strautmane 2, Andusics 4, Kiss V. 7/3. Csere: Sarok 4/3, SZÜCS R. 11/3, Kaposi 6. Edző: Csirke Ferenc

Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–0. 6. p.: 15–10. 9. p.: 21–14. 13. p.: 24–14. 16. p.: 33–24. 20. p.: 39–30. 25. p.: 45–37. 28. p.: 45–41. 33. p.: 47–46. 35. p.: 52–46. 38. p.: 52–48

Így látták az edzők

Kostas Keramidas: – Nagyon örülök a győzelemnek. Keményen dolgoztunk, készültünk. A sikerünk kulcsa a fegyelmezett és jó védekezésünk volt, a lányok figyeltek a lepattanókra is.

Csirke Ferenc: – Nagyon bosszús vagyok. A kulcsmomentum az volt, ahogy nulla tizenkettővel elkezdtük a mérkőzést. Idegenben nem szabad így kezdeni, mert rengeteg energiát kellett mozgósítani, hogy felzárkózzunk. Védekezésünk főleg a második félidőben remek volt, de sajnos ilyen dobószázalékkal nem tudunk mérkőzést nyerni.

Read 243 times Last modified on vasárnap, 18 október 2020 08:04