Print this page
hétfő, 12 október 2020 06:36

Nagyjából mindent elrontottunk, amit csak lehetett

Vasárnap este a Vasas Akadémia csapatát fogadtuk a Tippmix Női NB I A 3. fordulójában és sajnos nem úgy alakult a mérkőzés, ahogy azt szerettük volna. Kapkodva, sok hibával, elhamarkodott befejezésekkel kezdtük a találkozót, amit a gyorsan, agresszíven játszó vendégek kihasználtak és mivel a kapkodás a védekezésünket is jellemezte, 27-20-as Vasas előnnyel zárult az első negyed.

A második játékrészben végre elkezdett megnyugodni a csapat, kezdtünk türelmesen játszani a saját ritmusunkban, el is kezdtük a felzárkózást és a félidőben már csak 3 pontos volt hátrányunk (38-41).

Folytattuk a kapaszkodást a harmadik negyedben is, a 25. percben 46-47-es állásnál többször is labdánk volt a fordításhoz, de ezeket rendre elkapkodtuk, vagy túlkombináltuk és utólag már tudjuk, ez volt valószínűleg a lélektani kulcspont a mérkőzésen, mert a kimaradt lehetőségek után a Vasas ismét magára talált, mi pedig újfent kapkodásba kezdtünk és beragadtunk, még három perc múlva is 46 pontnál jártunk, miközben a vendégek már 56-nál.

Az utolsó negyedet 50-60-as állásról kezdték a csapatok, mi pedig továbbra is kapkodva futottunk az eredmény után. 3 perccel a vége előtt 59-70 volt az állás. Ekkor kezdtünk el ismét a saját ritmusunkban kosárlabdázni és újabb felzárkózásba kezdtünk. Az utolsó percre már felcsillant az egyenlítés és esetleges fordítás lehetősége, de megint jött a kapkodás, rossz megoldásokat választottunk, így az utolsó pillanatig csak futottunk az eredmény után, de nem sikerült célba érni. 69-73 lett a végeredmény és a szoros miskolci vereséggel ellentétben ebből a mérkőzésből nem igazán tudunk építkezni a folytatásra, sokkal inkább volt számunkra egy lecke, amiből tanulni kell.

VBW CEKK CEGLÉD–VASAS AKADÉMIA 69–73 (20–27, 18–14, 12–19, 19–13)

Monor, 70 néző. V: Fodor, Nagy V., Szilágyi

CEGLÉD: Böröndy D. 2, Révész L. 2, Sotiriou 13/3, McBryde 2, Moore 11. Csere: ORTIZ 21/6, Kobolák 7, Szirony 3/3, Bozóki 8/6. Edző: Kostas Keramidas

VASAS: PAPP K. 15/6, BACH 14/3, Madár K. 7/3, Madár E. 4, FRASER 22. Csere: Tóth O. 5, Budácsik 2, Szerencsés, Smailbegovic 4. Edző: Milos Pavlovic

Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–13. 7. p.: 12–21. 9. p.: 15–25. 13. p.: 20–33. 17. p.: 31–39. 19. p.: 38–41. 25. p.: 46–47. 28. p.: 46–56. 30. p.: 50–60. 34. p.: 52–65. 37. p.: 59–70. 39. p.: 68–72

Kipontozódott: Bach (38. p.) McBryde (40. p.)

Edzői értékelések

Kosztasz Keramidasz: – Nagyon rossz mérkőzést játszottunk, nem találtuk a megoldást bizonyos helyzetekre. A harmadik negyed közepén átvehettük volna a vezetést, de öt alkalommal sem tudtunk élni a lehetőséggel és ez lélektanilag fontos momentum volt. Menni kell tovább, dolgozni és kijavítani a hibákat.

Milos Pavlovic: – Elégedett vagyok és büszke a csapatomra. Volt értelme kielemezni a Szekszárd elleni meccs hibáit. Büszke vagyok fiatal játékosaimra, hogy ilyen sok eladott labdára tudtuk kényszeríteni a rutinos, jó játékosokból álló ellenfelet.

Read 238 times Last modified on kedd, 13 október 2020 06:54