Print this page
csütörtök, 10 március 2022 09:17

A második félidő már rendben volt

A második félidő, és leginkább az utolsó 15 perc, már rendben volt. Onnan kellene folytatni a következő találkozón.

NKA UNIVERSITAS PEAC–VBW CEKK CEGLÉD 80–66 (18–12, 31–16, 15–18, 16–20)

Pécs, 650 néző. V: Farkas, Kovács N., Földesi.

PEAC: Dudásová, MARSHALL 11/3, WENTZEL 14/3, NELSON 21, KISS V. 20. Csere: Simon Zs. 4, Sarok 5/3, Szelcova 2, Brajkovics 3/3, Olawuyi, Bojtár, Laczkó. Edző: Csirke Ferenc

CEGLÉD: SZABÓ FANNI 18/3, Szirony, HOLESINSKÁ 20/3, Szabó P. 2, BAUGH 14. Csere: Katona Sz. 6/3, Szabó D. 2, Laufer 2, Kobolák 2, Rakita, Viszmeg. Edző: Sandro Orlando

Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–0. 8. p.: 14–10. 13. p.: 25–14. 18. p.: 39–23. 21. p.: 53–28. 26. p.: 61–36. 32. p.: 66–48. 37. p.: 73–58

Csirke Ferenc: – Megérdemelt győzelmet arattunk. Az elején jól védekeztünk, az indításaink is sikeresek voltak. Amikor harminc pont lett az előnyünk, akkor akadt egy cseppnyi hiányérzetem, hiszen becseréltem a fiatalokat, ilyenkor pedig a rutinos kosarasoknak nagyobb a felelősségük. Ez vonatkozik a jelenre, de a jövőre is. A végső sikerünk azért nem forgott veszélyben.

Sandro Orlando: – Nem ez az első eset, hogy egy–egy negyedet, máskor egy félidőt is elvesztegetünk. Most is sok időnek kellett eltelnie, mire feleszméltünk. A Pécs sokkal jobb volt nálunk, ennek ellenére próbálok a pozitív élményekre emlékezni abból, amik itt értek minket.